Idealny prezent świąteczny- kalendarz

Chciałbyś w tym roku na święta Bożego Narodzenia kupić swoim bliskim kalendarze? Zastanawiasz się nad tym, czy jest to dobry pomysł? Chcemy Cię zapewnić, że podarunek w postaci kalendarza to sprawdzony i praktyczny upominek dla osób w każdym wieku. Taka opcja będzie dobra dla nastolatka, który chodzi do szkoły, dla zapracowanej mamy, ale także dla dziadków, którzy sporo czasu spędzają w domu. Trzeba tylko wybrać odpowiednią wersję. Jak to zrobić i jakie kalendarze dostępne są na rynku?

Kalendarz trójdzielny

Jeśli chodzi o miejsce, w którym możemy znaleźć najwięcej wersji kalendarzy to zdecydowanie, będzie to księgarnia internetowa. Zalet zakupów w sieci nie trzeba nikomu przedstawiać. Nie dość, że mamy dostęp do przystępnych cen, to mamy jeszcze spory wybór i wszystkie formalności z zamówieniem możemy załatwić bez wychodzenia z domu. Wracając do kalendarzy, to dla osób starszych oraz dla tych, którzy lubią wersję ścienną, sprawdzą się kalendarze trójdzielne. Mają one spore wymiary, na kartkach nadrukowane są dużą czcionką wszystkie daty, a do tego zawsze widzimy miesiąc teraźniejszy, poprzedni i ten, który dopiero będzie. Zapominalscy doceniają także element służący do zaznaczania, który aktualnie mamy dzień. Kalendarze trójdzielne poza zadrukowanymi kartkami mają także twarde okładki, na których znajdują się ciekawe ilustracje. Mogą to być obrazy przedstawiające jakieś krajobrazy, zwierzęta lub przedmioty.

Kalendarz dekoracyjny

Jeżeli mamy na myśli wybór kalendarza, który sprawdzi się w roli prezentu, to wersja ścienna zawierająca sporo ciekawych ilustracji będzie strzałem w dziesiątkę. W tym przypadku mamy do czynienia aż z dwunastoma różnymi grafikami dostępnymi na każdy miesiąc kalendarzowy. Tego typu wersje mogą mieć różną tematykę. W księgarniach znajdzie się coś dla dzieci, dla mężczyzn oraz dla kobiet w każdym wieku. Na zdjęciach mogą być zwierzęta, obrazy przedstawiające jedzenie i picie, grafiki ilustrujące pory roku i różne krajobrazy. Kalendarze ścienne z opcją dekoracji mają spore wymiary i ładnie prezentują się na ścianie w salonie, w kuchni czy w przedpokoju.